Oddelek za inženirsko geodezijo gradbišču nudi podporo pri vseh fazah gradnje: od izdelave geodetskega načrta, do zakoličb, geodetskega spremljanja premikov, kontrolnih meritev med gradnjo in izračunov količin.
Geodetski načrt ali krajše posnetek je prikaz dejanskega stanja (fizičnih struktur in pojavov) na in pod zemeljskim površjem v pomanjšanem merilu po kartografskih pravilih. Izdelujemo ga za potrebe pridobitve gradbenega dovoljenja, uporabnega dovoljenja in drugih projektiranj.
Zakoličenje objektov je prenos situacije iz projekta v naravo. Na teren prenesemo položaj in višino objekta iz projekta. Med postopkom zakoličbe izdelamo zapisnik, kar je običajno pogoj za prijavo gradbišča.
Monitoring oz. opazovanje premikov in deformacij zemeljskega površja pomeni periodično ali stalno merjenje stabiliziranih točk z namenom pravočasnega odkrivanja deformacij oziroma premika dela zemeljskega površja ali grajenega objekta. Opravlja se zaradi preprečevanja poškodb na objektih in ljudeh. Za monitoring uporabljamo sekundni tahimeter in nivelir visoke natančnosti. Opazuje se lahko premike stavb, mostov, tunelov, plazov, brežin, ledenikov itd.
Količine izkopov in zasipov se izračuna na osnovi izdelave dveh 3D modelov, predhodnega in končnega stanja terena, ki sta lahko izdelana na osnovi dejansko izmerjene situacije na terenu ali na osnovi projekta. Izračuni kubatur so koristni pri pripravi predračunov, ocenah investicije ali pri obračunih izvedenih zemeljskih del.
3D modele se izdela na podlagi terenskih meritev ali na podlagi podatkov iz projekta. Uporabljajo se za računanja prostornin, površin, globin, določanja smeri, predvidevanja zalog ter za predstavitve in vizualizacije.
GIS je računalniško podprt sistem za učinkovito zajemanje, shranjevanje, vzdrževanje, obdelavo, analize in prikazovanje prostorskih podatkov. GIS omogoča analizo slojev prostorskih podatkov s čimer ustvarjamo nove informacije o prostoru. Ti prostorski modeli so glavno orodje prostorskega planiranja.
Fotogrametrija je tehnologija pridobivanja 3D podatkov iz fotografij. Fotografije so lahko pridobljene iz roke ali iz zraka. Pogosto se za to uporablja brezpilotni letalnik (dron). Rezultat je oblak točk, iz katerega se lahko izdela 3D model, ortofoto načrt ali digitalni model reliefa.